Plzeň-Radčice INFO

Běh okolo Zámečku - 4.4.2012

Píše se 4. duben 2012 a občané Radčic jsou svědky již 31. ročníku běhu Okolo Zámečku – Velké ceny firmy G-team. Na start se postavili běžci 14. kategorií. Závod byl zařazen do sportovního pořadu Pohár mládeže plzeňského kraje. V 16.30 vyběhla první kategorie předškoláků a byla v těsném sledu následována dalšími. V závěru na trať vyběhli veteráni, muži a dorostenci. Tratě jsou tradiční a svojí délkou 200m až 6000m odpovídají možnostem běžců. Výsledky byly vyhlašovány bezprostředně po doběhu jednotlivých kategorií. Tento závod je jedním z prvních jarních závodů v roce v plzeňském kraji.
     Ostatně v minulosti, a pamětníci si vzpomenou, byl jarní závod „vyvažován“ podzimním štafetovým během „Radčická štáfle“ v malesickém polesí. Ten však neměl takové štěstí a jeho tradice byla přerušena. Běh Okolo zámečku však houževnatě zvyšuje svoji pomyslnou hodnotu v očích běžců, zmáhané zimním obdobím, vábivým jarním termínem a zcela určitě i trvalou kvalitou pružné organizace. Za tuto vynikající organizační vlastnost musím poděkovat zakladatelům závodu pánům Karlovi Soprovi a Karlovi Tenglerovi.
     Začátek letošního roku byl pro 31. ročník mimořádně laskavý přiměřeně teplým a suchým počasím. To pomohlo přivést na startovní čáru celkem 251 běžců, přičemž početně nejsilnějšími kategoriemi jsou právě ty nejmladší. Vyběhlo celkem 42 předškoláků a hned 6 předškolaček a 4 předškoláci z Radčic bojovalo o prvenství. Další kategorie obohatilo celkem 7 borců z Radčic. Řečí statistických čísel lze vyjádřit, že více jak 6% běžců přišlo z Radčic.
     Závěrem přeji zdar 32. ročníku běhu OKOLO ZÁMEČKU.