Plzeň-Radčice INFO

Dětský den - 9.6.2013

V neděli 9. 6. 2013 odpoledne proběhl v Radčicích na hřišti u Sokolovny dětský den. V první části od 13:40 hodin v hodinovém programu předvedl pan Milan Zaleš z Chotýčan volné létání dravců. Nejprve ukázal sokola stěhovavého, potom mládě výra. Poté vyzval pět mužů a pět žen z řad diváků a s jejich pomocí předvedl krásného orla – létal mezi oběma skupinami a vždy sedl na připravenou ruku v rukavici dobrovolníka. Odměnou mu byly kousky jednodenních kuřat. Potom proběhla ukázka sovy pálené, ta zase létala střídavě mezi třemi statečnými holčičkami a třemi chlapci. Nakonec byla vypuštěna poštolka vrabčí. Ta si vyhlédla hlavu jedné divačky a sedla si na ni. Provázkem na noze se však zamotala do jejích vlasů a nedařilo se jí vzlétnout. Nakonec vzlétla. Divačka vše vydržela s úsměvem. Toto vystoupení dravců se konalo v Radčicích poprvé a všechny zúčastněné nadchlo.

Vzhledem k horšícímu se počasí začalo hned v 14:40 hodin tradiční plnění úkolů na devíti stanovištích. Netradiční byl jistě úkol postavit garáž pro autíčko z 13 velkých krabiček Tic-taců nebo roztřídění 8 obalů od kinder vajíček na čtyři dvojice podle různě těžkého či jinak chrastícího obsahu. Asi v půlce soutěžení začalo pršet, děti však soutěže rády dokončily a vybraly si malou odměnu. Podle odevzdaných lístků se soutěží zúčastnilo 77 dětí, z toho 26 chlapců. Děti si s chutí ještě zajezdily na povozu s koňmi pana Zdeňka Hasche.

Velký dík patří kulturní komisi při ÚMO 7 Radčice za zorganizování, TJ Sokolu Radčice za spolupráci a zapůjčení laviček a dobrovolníkům na stanovištích za pomoc. Díky nim se odpoledne opravdu vydařilo.

                                                                                                                Mirka Matějová

detsky-den-9-6-13-01.jpg    detsky-den-9-6-13-02.jpg    detsky-den-9-6-13-03.jpg

http://umo7.plzen.eu/…-6–2013.aspx

Romana Topičová | 14. 6. 2013 Pá 9:13 | AKCE KULTURA | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.