Plzeň-Radčice INFO

Představení Sboru dobrovolných hasičů Malesice - 12.5.2012

Dobrovolní hasiči v Radčicích? V současné době už je to jen představa. Proto přišli členové sdružení dobrovolných hasičů v Malesicích s nabídkou, aby mohli předvést svoji práci a sportovní aktivity občanům Radčic. Předvedení mnohostranné činnosti mělo přivést dospělé i dětské zájemce k registraci. Stát se členem sdružení dobrovolných hasičů v Malesicích. Přínosem by byla, pro každého nového člena, aktivní sportovní záliba a pohyb. Pro obě obce by pak bylo přínosem sdružení občanů z obou obcí v jednom družstvu a tím podrobná znalost terénu v Malesicích a v Radčicích v případě zásahu. Nároky na členy sdružení jsou celkem mnohostranné – musí být fyzicky zdatní, psychicky odolní, musí mít dobrou orientaci v terénu a hlavně musí mít zájem o tuto činnost. Sdružení úzce spolupracuje se sborem profesionálním a získává možnost školení a cvičení na trenažerech a s technikou profesionálních hasiců. Sdružení v Malesicích má hasičské družstvo dospělých pro svoji základní práci. Dále však nabízí sportovní činnost dětem a ženám. Všichni se pravidelně účastní mnoha sportovních závodů po celém kraji. V zásadě sdružení dobrovolných hasičů pomáhá při požárech, anebo při živelných pohromách (povodně).

V sobotu 12. května ukázalo od 14.30 hodin Sdružení dobrovolných hasičů Malesice příchozím občanům část profesionální techniku – nejmodernější cisternu a také mobilní výsuvný žebřík. Mimo to také ukázali sportovní hasičský útok. V závěru měli děti možnost vyzkoušet si hašení pomocí vodního paprsku z hadice. Ukázka se odehrála na hřišti TJ Sokol Radčice.

Velkým soupeřem však hasičům bylo počasí a to bylo pravděpodobně příčinou i malého zájmu občanů a dětí. Nicméně hasiči získali jednoho dospělého zájemce z Radčic o členství ve sdružení. Další dva o členství uvažují. To není špatný výsledek. Pokud by měl někdo další zájem, je možné přihlásit se i nadále na našem úřadu.

                                                                                                           Ing. Zdeněk Švarc

predstaveni-sboru-dobrovolnych-hasicu-malesice-12-5-12-01.jpg     predstaveni-sboru-dobrovolnych-hasicu-malesice-12-5-12-02.jpg    predstaveni-sboru-dobrovolnych-hasicu-malesice-12-5-12-03.jpg

odkazy k textu:

 http://umo7.plzen.eu/…-5–2012.aspx

Romana Topičová | 16. 5. 2012 St 10:54 | AKCE KULTURA | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.